ul. Komorowicka 110, 43-300 Bielsko-Biała
biuro@gfsp.pl +48 (33) 333 90 92
Close
Poland, 43-300 Bielsko-Biala Komorowica 110
+48 (33) 333 90 92 biuro@gfsp.pl
8:00-16
BEZGLUTENOWE PLACUSZKI JOGURTOWE Z MUSEM POMARAŃCZOWYM

Lekkie śniadanie na słodko lub zdrowy deser? Dajcie się uwieść delikatnym placuszkom z orzeźwiającym musem pomarańczowym!

 

Składniki:

✅ szklanka jogurtu naturalnego
✅2 jajka
✅2/3 szklanki mąki ryżowej INCOLA
✅2/3 szklanki mąki gryczanej INCOLA
✅1/2 szklanki mąki z tapioki
✅3 łyżki płynnego oleju kokosowego/masła
✅3 łyżki płynnego miodu
✅1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
✅1/4 szklanki wody
✅ jabłko

 

Zmiksować płynne składniki oraz jabłko ze skórką, bez pestek. Dodać przesiane składniki sypkie, szybko wymieszać i odstawić na godzinę. Placuszki usmażyć na suchej patelni.

1/2 szklanki wody wlać do garnuszka i wrzucić 2 pomarańcze, wyfiletowane i pokruszone. Gotować, aż delikatnie się rozgotują. Zagęścić połową łyżeczki tapioki.

Placuszki podawać z przygotowanym kisielem.

Smacznego Kochani!

 

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @mniammniam_bezglutenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz adresu mailowego w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez administratora danych, tj. GFSP Sp.z.o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Komorowicka 110 i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.

FreshMail.pl