ul. Komorowicka 110, 43-300 Bielsko-Biała
biuro@gfsp.pl +48 (33) 333 90 92
Close
Poland, 43-300 Bielsko-Biala Komorowica 110
+48 (33) 333 90 92 biuro@gfsp.pl
8:00-16
Bezglutenowe i wegańskie ciastka z kaszy gryczanej

Pyszne ciastka, które są idealne dla osób nietolerujących glutenu, laktozy, tych dbających o linię oraz wegan. To zdrowa ale przede wszystkim prosta w wykonaniu propozycja, która uprzyjemni dzień – można jeść bez wyrzutów sumienia 🙂 Spróbujesz?

 

Składniki na 17 ciastek:

✅ 200 g kaszy gryczanej niepalonej (białej)
✅ 13 daktyli
✅ pół szklanki rodzynek
✅ 2 kopiate łyżki przesianej mąki kasztanowej INCOLA
✅ 5 łyżek płynnego oleju kokosowego
✅ 2 kopiate łyżki kakao
✅ pół łyżeczki proszku do pieczenia bezglutenowego
✅ pół szklanki wody
✅ szczypta soli

  1. Daktyle zalać wrzątkiem i odstawić na noc.
  2. Kaszę gryczaną zalać zimną wodą ok. 5 cm ponad kaszę, dodać szczyptę soli i odstawić na dobę w temperaturze pokojowej. Jeżeli zobaczysz, że kasza wchłonęła całą wodę dolać tyle, żeby cały czas była przykryta.
  3. Następnego dnia kaszę ugotować – woda przed gotowaniem powinna tylko ją przykrywać. Gotować 10 minut pod przykryciem na średnim ogniu. Po ugotowaniu dodać odsączone i zblendowane daktyle oraz pozostałe składniki plus wodę.
  4. Uformować 17 ciasteczek grubości ok. 1,5 cm i układać na papierze do pieczenia delikatnie muśniętym olejem kokosowym. Ciastka nie będą bardzo twarde, więc jeżeli będzie kłopot z ich formowaniem, najpierw delikatnie posmarować dłonie olejem kokosowym.
  5. Piec 35 minut w 190 stopniach C.

 

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @mniammniam_bezglutenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz adresu mailowego w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez administratora danych, tj. GFSP Sp.z.o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Komorowicka 110 i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.

FreshMail.pl