ul. Komorowicka 110, 43-300 Bielsko-Biała
biuro@gfsp.pl +48 (33) 333 90 92
Close
Poland, 43-300 Bielsko-Biala Komorowica 110
+48 (33) 333 90 92 biuro@gfsp.pl
8:00-16
BEZGLUTENOWE KRUCHE CIASTKA OREO Z NERKOWCAMI I KOKOSEM

Zdrowsza wersja ciastek oreo w wersji FIT, a w dodatku bezglutenowa! Ciastka z płatków teff i mąki gryczanej przekładane kokosowo-nerkowcowym kremem. Rozwiązanie dla  osób dbających o sylwetkę, jak i dla rodziców, którzy pragną dać swoim pociechom zdrowsze słodycze.

Składniki (ok. 15 ciasteczek):

Składniki na spody:

✅ 1 jajko
✅ 5 łyżek płatków teff INCOLA
✅ 2 czubate łyżki mąki gryczanej INCOLA
✅ 1 łyżeczka mąki kokosowej INCOLA
✅ 1 czubata łyżka masła słonecznikowego
✅ 1 łyżeczka gorzkiego kakao
✅ słodzidło (według uznania)

Składniki na krem:
✅ 2 garści namoczonych przez noc nerkowców
✅ 30g odżywki białkowej (najlepiej wanilia/kokos/biała czekolada).*
✅ 3-4 łyżki wiórków kokosowych
✅ ew słodzidło

*Odżywkę można zastąpić słodzidłem i ekstraktem waniliowym.

  1. SPODY: wszystkie składniki dokładnie wymieszać i wstawić do lodówki na ok. pół godziny. Po wyjęciu wałkować na grubość ok 3-4 mm i wykrawać ciasteczka. Piec ok 15-20 min w 180°C (trzeba ich pilnować). Po upieczeniu wystudzić na kratce.
  2. MASA: Wiórki kokosowe zblendować, aż zaczną się kleić. Dodać namoczone nerkowce i dalej blendować. Na koniec dodać odżywkę. Blendować do uzyskania w miarę gładkiej konsystencji. Przełożyć ciastka masą.

O autorze:

Klaudia  studentka dietetyki, kochająca kulinarne przygody. Łączy zdrowie ze smakiem oraz szczupłą sylwetką. Tworzy przepisy na zdrowe alternatywy ciast i FIT słodycze, które nie tylko cieszą oko, lecz także podniebienie. Twoje kubki smakowe oszaleją ze szczęścia! Masz to jak w banku!🙂

Klaudia prowadzi konto na intagramie @zdrowakaloria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz adresu mailowego w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez administratora danych, tj. GFSP Sp.z.o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Komorowicka 110 i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.

FreshMail.pl