PLACUSZKI  Z MUSEM POMARAŃCZOWYM

Lekkie śniadanie na słodko lub zdrowy deser? Dajcie się uwieść delikatnym placuszkom z orzeźwiającym musem pomarańczowym!

Składniki:

✅ szklanka jogurtu naturalnego
✅2 jajka
✅2/3 szklanki mąki ryżowej INCOLA
✅2/3 szklanki mąki gryczanej INCOLA
✅1/2 szklanki mąki z tapioki
✅3 łyżki płynnego oleju kokosowego/masła
✅3 łyżki płynnego miodu
✅1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
✅1/4 szklanki wody
✅ jabłko

 

Zmiksować płynne składniki oraz jabłko ze skórką, bez pestek. Dodać przesiane składniki sypkie, szybko wymieszać i odstawić na godzinę. Placuszki usmażyć na suchej patelni.

1/2 szklanki wody wlać do garnuszka i wrzucić 2 pomarańcze, wyfiletowane i pokruszone. Gotować, aż delikatnie się rozgotują. Zagęścić połową łyżeczki tapioki.

Placuszki podawać z przygotowanym kisielem.

Smacznego Kochani!

 

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @mniammniam_bez_glutenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.