Domowa granola – bez glutenu i bez cukru

Domowa granola, to zdrowa alternatywa dla musli, które z reguły są dosładzane cukrem. Stworzycie z niej szybkie i pożywne śniadanie lub efektowny deser. Zobaczcie sami 🙂

 

Składniki:

✅ 1 szklanka płatków jaglanych INCOLA
✅ 1 szklanka płatków gryczanych INCOLA
✅ 3 łyżki płynnego oleju kokosowego
✅ pół szklanki soku jabłkowego
✅ łyżeczka płynnego miodu (można dodać więcej)
✅ spora garść grubo pokrojonych orzechów laskowych
✅ spora garść rodzynek

 

Wszystkie składniki (oprócz rodzynek) wymieszać i wyłożyć na blachę z papierem do pieczenia. Docisnąć górę i wyrównać boki tak, żeby za bardzo się nie przypiekły.

Piec przez 20 minut w piekarniku nagrzanym do 180°C i ustawionym na grzanie góra-dół. Po tym czasie całość przemieszać i piec jeszcze ok. 10-15 minut, pilnując żeby granola się nie spaliła.

Po upieczeniu dodać rodzynki.

Granolę podawać z jogurtem i owocami w całości lub zmiksowanymi 😉

 

Gotowe 🙂

 

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @mniammniam_bez_glutenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.