Makaron z pesto z zielonej pietruszki i pieczarkami

Raj dla zwolenników szybkich, lecz niebanalnych dań. Smak pieczarek przełamany aromatem pesto ze świeżej pietruszki i orzechów laskowych. Chyba nie musimy już przekonywać do spróbowania 🙂

 

Składniki:

✅opakowanie makaronu riccioli INCOLA
✅ duża garść natki pietruszki
✅ pół szklanki orzechów laskowych, podprażonych na suchej patelni
✅ 350 g pieczarek (może być brunatna)
✅ 2 łyżki masła (może być olej kokosowy lub oliwa)
✅ sól do smaku, łyżeczka czosnku niedźwiedziego

 

  1. Oczyszczone i pokrojone w ćwiartki pieczarki podsmażyć na maśle przez kilka minut. Posolić, dodać czosnek i odstawić.
  2. W międzyczasie zmiksować natkę pietruszki z orzechami.
  3. Wszystko połączyć z ugotowanym makaronem, dolewając 1/4 szklanki wody z makaronu (dodać według własnych upodobań).

 

Smacznego!

 

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @mniammniam_bez_glutenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 1 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.