Ciasto z galaretką i malinami

Puszysty i delikatny biszkopt z mąki jaglanej z orzeźwiającą galaretką i owocami. Idealnie sprawdzi się jako orzeźwiające ciasto na gorące dni, a po przełożeniu masą stanie się doskonałym pomysłem na lekki tort.

Składniki (forma: 21-22 cm):

✅ 4 jajka
✅ 4 stołowe łyżki mąki jaglanej Incola
✅ 4 łyżki ksylitolu
✅ 1 mała łyżeczka sody lub proszku do pieczenia
✅ galaretka malinowa
✅ szklanka świeżych lub mrożonych malin

  1. Białka oddzielić od żółtek. Białka ubić razem z ksylitolem na puszystą pianę. Dodać żółtka i znów miksować do uzyskania biszkoptowego koloru. Dodać proszek do pieczenia (lub sodę), przesianą mąkę i delikatnie połączyć.
  2. Ciasto biszkoptowe przełożyć do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C. Piec ok. 25-35 minut.
  3. W międzyczasie przygotować galaretkę z 0,5 litra wody. Po lekkim przestudzeniu dodać maliny. Uwaga! jeśli używacie mrożonych malin, to galaretka szybko się zetnie dzięki ich niskiej temperaturze, dlatego lepiej nie zostawiać jej na dłużej.

PS. Do ciasta z powodzeniem można zastosować warstwę z kremu, między biszkoptem, a galaretką. Przepisy na masy, które sprawdzą się doskonale znajdziecie tutaj i tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.