Ciasto żurawinowe

Żurawinowa rozkosz to fit połączenie smaków: słodkiego, kwaskowatego i gorzkiej czekolady. Kwaskowaty spód przełamany słodyczą masy o smaku nutelli, a wszystko oblane gorzką czekoladą o orzechowym posmaku. To połączenie idealnie na ciepłe dni 🙂

Składniki:
Spód:
✅ 120g suszonej żurawiny
✅ 8 łyżek BEZGLUTENOWE PŁATKI OWSIANE

✅ 4 łyżki nasion chia
✅ 2 łyżki oleju kokosowego

Warstwa „nutellowa”:
✅ 1 puszka cieciorki
✅ 2 łyżki kakao
✅ 4 łyżki słodzidła (mniej lub więcej – według uznania)
✅ 2-3 łyżki masła orzechowego
✅ garść namoczonych daktyli
✅ 100 ml mleka roślinnego
✅ 1 łyżeczka rozpuszczonej żelatyny

Składniki na polewę:
✅ 100g gorzkiej czekolady
✅ 4 łyżki masła orzechowego
✅ 1 łyżeczka oleju kokosowego

  1. SPÓD: Żurawinę zalać ciepłą wodą i odstawić na ok 1h. Większą część wody odlać. Żurawinę zblendować, dodać płatki teff (można je zastąpić jaglanymi lub zmielonymi owsianymi) i nasiona chia. Ostawić na ok 20min, by nasiona wchłonęły część płynów. Olej kokosowy rozpuścić i dodać do masy. Wymieszać i wyłożyć do tortownicy ok 20cm wyłożonej folią aluminiową i odłożyć do lodówki.
  2. WARSTWA „NUTELLOWA”: Cieciorkę odsączyć z zalewy, wypłukać kilkakrotnie wodą i zblendować z resztą składników, na koniec dodając rozpuszczoną w niewielkiej ilości wody żelatynę. Wyłożyć masę na spód i również schować do lodówki.
  3. POLEWA: Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej z masłem orzechowym i olejem kokosowym. Polać nią ciasto. Przechowywać w lodówce.

Smacznego ❤

O autorze:

Klaudia  studentka dietetyki, kochająca kulinarne przygody. Łączy zdrowie ze smakiem oraz szczupłą sylwetką. Tworzy przepisy na zdrowe alternatywy ciast i FIT słodycze, które nie tylko cieszą oko, lecz także podniebienie. Twoje kubki smakowe oszaleją ze szczęścia! Masz to jak w banku!🙂

Klaudia prowadzi konto na intagramie @zdrowakaloria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.