Czekoladowe z czereśniami

Sezon na czereśnie w pełni 🍒 Przedstawiamy Wam ciacho na czekoladowym spodzie z delikatną masą jogurtową z chia. Smak przełamany kwaskowatą galaretką malinową i czereśniami. Idealna propozycja dla osób dbających o linię oraz na gorące dni. Na dodatek nie potrzeba piekarnika! 

Składniki:
Spód:
✅ 6 łyżek mąki kokosowej INCOLA
✅ 2 łyżki kakao
✅ 3 łyżki oleju kokosowego
✅ 70g gorzkiej czekolady
✅ słodzidło (ilość wedle uznania)

Masa chia:
✅ 600g jogurtu naturalnego
✅ 6 łyżek nasion chia
✅ 2 miarki odżywki białkowej (można pominąć i dać dowolne słodzidło – zmielone na puder lub płynne)
✅ 3 łyżki żelatyny/agaru
✅ 150 ml dowolnego mleka/wody

Galaretka malinowa:
✅ 400ml soku malinowego 100%
✅ 3 łyżeczki żelatyny/agaru (rozpuszczonej w niewielkiej ilości wody)
✅ słodzidło
✅ czereśnie

  1. SPÓD. Olej kokosowy wraz z czekoladą i słodzidłem rozpuścić w kąpieli wodnej. W osobnym naczyniu wymieszać mąkę kokosową z kakao, dodać rozpuszczoną czekoladę z olejem i wymieszać. Powstałą masą wyłożyć foremkę. Włożyć do lodówki.
  2. MASA CHIA. Jogurt naturalny wymieszać z mlekiem, odżywką (lub słodzidłem) i nasionami chia. Odstawić na ok 15-20 min. W tym czasie rozpuścić żelatynę w niewielkiej ilości wody. Gdy ostygnie wlać do masy i bardzo szybko wymieszać by nie powstały grudki.
  3. GALARETKA MALINOWA. Sok wymieszać z rozpuszczoną żelatyną i płynnym lub zmielonym na puder słodzidłem. Wlać na masę chia i wstawić do lodówki. Gdy stężeje wlać drugą część warstwy jogurtowej, schować do lodówki do czasu, aż stężeje. Na wierzch wyłożyć umyte i wypestkowane czereśnie i zalać pozostałą częścią galaretki malinowej. Schować do lodówki i po kilkunastu minutach można zajadać!

Smacznego ❤

O autorze:

Klaudia  studentka dietetyki, kochająca kulinarne przygody. Łączy zdrowie ze smakiem oraz szczupłą sylwetką. Tworzy przepisy na zdrowe alternatywy ciast i FIT słodycze, które nie tylko cieszą oko, lecz także podniebienie. Twoje kubki smakowe oszaleją ze szczęścia! Masz to jak w banku!🙂

Klaudia prowadzi konto na intagramie @zdrowakaloria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.