BEZGLUTENOWA FIT TARTA Z BUDYNIEM I SUSZONYMI ŚLIWKAMI

Rozpływająca się w ustach i szybka w przygotowaniu tarta z warstwą budyniową i kremem z suszonych śliwek.  Idealna dla sportowców i osób dbających o linię. 

Składniki:
Spód:
✅ 100g płatków teff od INCOLA
✅ 30g odżywki białkowej*
✅ 4 łyżki oleju kokosowego
✅ 2 łyżki masła orzechowego
✅ słodzidło (może być miód)
*odżywkę można zastąpić dowolnym słodzidłem

Krem śliwkowy:
✅ 200g suszonych śliwek
✅ 1,5 łyżki kakao
✅ 20g odżywki białkowej*
✅ 2 łyżeczki rozpuszczonej żelatyny
* odżywkę można pominąć lub zastąpić słodzidłem

Budyń:
✅ 1 opakowanie budyniu
✅ mleko
✅ słodzidło

 

  1. SPÓD. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i wyłożyć do małej foremki. Gdyby masa się nie kleiła można dodać trochę wody. Chłodzić w lodówce.
  2. KREM ŚLIWKOWY. Śliwki namoczyć w ciepłej wodzie. Gdy będą miękkie zblendować z pozostałymi składnikami. Na koniec dodać rozpuszczoną żelatynę. Krem wyłożyć na wcześniej przygotowany spód.
  3. BUDYŃ. Przygotować według przepisu na opakowaniu ale dodać mniej mleka, żeby był gęsty. Wylać go na krem z suszonych śliwek. Przechowywać w lodówce.

 

O autorze:

Klaudia  studentka dietetyki, kochająca kulinarne przygody. Łączy zdrowie ze smakiem oraz szczupłą sylwetką. Tworzy przepisy na zdrowe alternatywy ciast i FIT słodycze, które nie tylko cieszą oko, lecz także podniebienie. Twoje kubki smakowe oszaleją ze szczęścia! Masz to jak w banku!🙂

Klaudia prowadzi konto na intagramie @zdrowakaloria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.