Puszyste naleśniki

Puszyste, bezglutenowe i o wysokich wartościach odżywczych. Propozycja na  niestandardowe wydanie wszystkim dobrze znanych naleśników 🙂 Idealne na śniadanie, obiad, kolację lub deser.

Składniki (porcja dla 3-4 osób):

✅ 3 jajka
✅ pół łyżeczki cukru/ewentualnie innego słodzidła
✅ 1 i 2/3 szklanki wody
✅ 2/3 szklanki mleka
✅ 2/3 szklanki mąki teff INCOLA
✅ 2/3 szklanki mąki ryżowej INCOLA
✅ 0,5 szklanki skrobi z tapioki
✅ 1 łyżeczka kakao
✅ pół łyżeczki proszku do pieczenia
✅ 2 łyżki płatków teff INCOLA (można zastąpić 1 łyżeczką mąki ryżowej INCOLA)

 1. Jajka ubić widelcem, dodać cukier, wodę i mleko.
 2. Suche składniki przesiać i wymieszać. Dodać do mokrych składników i zmiksować mikserem. Masę odstawić na pół godziny. Smażyć na bardzo rozgrzanej patelni z niewielką ilością oleju roślinnego. Ciasto jest rzadkie, takie ma być 😊
 3. Podawać z ulubionymi dodatkami.

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @mniammniam_bez_glutenu.

2 Komentarze

 • Lonia Dodano 23 września 2018 17:50

  A co zamiast mleka?

  • Incola gluten free Dodano 24 września 2018 09:26

   Można zastąpić mlekiem roślinnym 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + siedemnaście =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.