Bezglutenowe buraczkowe spaghetti

Pomysł na szybki i bardzo efektowny obiad. Aromatyczne spaghetti, które za sprawą buraków nabiera niepowtarzalnego koloru i smaku.

Składniki:

✅1 opakowanie makaronu spaghetti INCOLA
✅1/2 szklanki mleka
✅1 szklanka wody
✅pół łyżeczki masła/oleju kokosowego
✅2 łyżeczki mąki teff INCOLA lub 1 łyżeczka mąki ryżowej INCOLA
✅2 średnie upieczone/ugotowane buraki
✅2 łyżki octu
✅sól, pieprz, ząbek czosnku przeciśnięty przez praskę, łyżeczka lubczyku, łyżeczka chrzanu świeżo startego

  1. Do garnka wrzucić masło i przyprawy. Po 2 minutach dodać mąkę i pokrojone w drobną kostkę buraki. Po kolejnych kilku minutach dodać wodę i mleko, gotować przez ok. 10 minut.
  2. Następnie dolać ocet i gotować 2 minuty (sos nie będzie bardzo gęsty, ale po połączeniu z makaronem będzie idealny), wrzucić ugotowany makaron. Po kilku minutach można się zajadać. Kolor na zdjęciu nie jest poprawiany, taki przybiera w połączeniu z buraczkami❤

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @mniammniam_bez_glutenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − czternaście =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.