Budyń owsiany z karmelizowaną gruszką i szybką konfiturą z żurawiny

Szybki i przede wszystkim zdrowy fit deser. Słodki budyń o gruszkowej nucie, przełamany kwaskowatym smakiem żurawiny. Niebo w gębie! 😊

Składniki (2 porcje):

Budyń:
✅ 70 g płatków owsianych INCOLA
✅ 450 ml mleka
✅ 2 gruszki (ok. 220 g po obraniu)
✅ łyżeczka masła

Konfitura z żurawiny:

✅ żurawina
✅ trochę skrobi z tapioki
✅ sok z pomarańczy
✅ miód

BUDYŃ:

  1. Przez kilka minut podprażyć płatki owsiane na suchej patelni.
  2. Do garnka z grubym dnem dodać płatki i mlek. Gotować pod przykryciem, na małym ogniu ok. 10 minut.
  3. W tym czasie pokroić w kostkę gruszki i dusić z łyżeczką masła, aż płyn odparuje, a gruszki zmiękną.
  4. Do budyniu dodać połowę gruszek i dokładnie zblendować. Dodać resztę gruszek i wymieszać.

KONFITURA:

  1. Żurawinę dusić na małym ogniu i zagęścić skrobią z tapioki.
  2. Dodać sok z pomarańczy i miód.

Budyń przekładać konfiturą i gotowe. 😍

 

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @mniammniam_bez_glutenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − pięć =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.