Bezglutenowe kakaowe kuleczki z kaszy gryczanej

Nieszablonowy, bardzo efektowny deser. Sprawdzi się idealnie jako zdrowa i bezglutenowa przekąska czy odświętny poczęstunek. 

15 kulek:

✅ 100 g kaszy gryczanej niepalonej
✅ 50 g daktyli
✅ 50 g rodzynek
✅ 20 g suszonej żurawiny
✅ 100 ml wody
✅ 2 łyżeczki kakao
✅ 3 łyżki płatków owsianych INCOLA
✅ łyżka posiekanych orzechów laskowych
✅ czekolada/kakao/kokos do obtoczenia

  1. Kaszę zalać kilka cm ponad powierzchnię wodą i odstawić na noc w temperaturze pokojowej.
  2. Namoczoną kaszę, rodzynki, daktyle i suszoną żurawinę zalać wodą i gotować pod przykryciem 12 minut.
  3. Dodać kakao, płatki owsiane i orzechy.
  4. Zblendować, odstawić w temperaturze pokojowej na ok 1 godzinę.
  5. Formować kulki, schłodzić przez kilka godzin w lodówce i oblać czekoladą❤

 

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @mniammniam_bez_glutenu.

1 Komentarz

  • Ewa Dodano 19 listopada 2019 09:20

    Na jesień napewno przygotuje kakaowe kuleczki z kaszy gryczanej chciala bym zrobić przyjemność synkowi ktoey ma w niedlugo urodziny 6 a od 3 jest na diecie i jego jadlospis jest monotony ale bardzo lubi wszysyko co kakaowe i czekoladowe a kasza to pidstawa jego codziennego menu wiec myśle ze by sie ucieszyl ja by na przyjeciy urodzinowym pojawily sie takie efektowne kakaowo czekoladowe kulwczki z kaszy nie dość ze zdrowe to i pieknie sie prezetujaca z moj syn wybiera potrawy wizualnie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.