Placuszki na bazie kefiru

Delikatne placuszki, tym razem na bazie kefiru. Idealne z owocami, dorzuć więc garść malin albo borówek amerykańskich.

Składniki na 20 szt:

✅ 460g kefiru
✅ 3 łyżeczki cukru
✅ kilka kropli ekstraktu waniliowego (opcjonalnie – cukier zamienić na cukier z prawdziwą wanilią)
✅ 2 żółtka i piana z 2 białek ubita ze szczyptą soli
✅ 180g mąki ryżowej INCOLA
✅ 30g skrobi z tapioki/ziemniaczanej
✅ 1 łyżeczka proszku do pieczenia
✅ 1/4 łyżeczki sody
✅ 2 łyżki oleju

  1. Mokre składniki połączyć.
  2. Dodawać kolejno suche składniki.
  3. Na koniec dodać pianę z białek i delikatnie wymieszać.
  4. Odstawić na 10 minut.
  5. Smażyć (Najlepiej  na patelni do placuszków z wgłębieniami, masa jest dość rzadka, dlatego taka patelnia będzie idealna).

Smacznego!❤

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @mniammniam_bez_glutenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 2 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.