Mleczna kanapka

Bezglutenowe, fit ciasto kakaowe a`la mleczna kanapka, przekładane waniliowym kremem i z polewą czekoladową na wierzchu. Szybkie, proste, bez cukru i obłędne w smaku!

Całość to tylko ok. 400kcal i aż 43g białka!

Biszkopt:
✅ 30g mąki gryczanej INCOLA
✅ 2 białka
✅ 1 żółtko
✅ łyżeczka kakao
✅ łyżeczka proszku do pieczenia
✅ 3 łyżeczki ksylitolu
✅ 80g jogurtu naturalnego/kefiru

Krem:
✅ 80g skyru/gęstego jogurtu
✅ 20g odżywki białkowej waniliowej (można zastąpić słodzikiem i aromatem)
✅ 40g ricotty

  1. BISZKOPT: białka ubić na sztywną pianę. Jogurt, żółtko, ksylitol i mąkę wymieszać w oddzielnej misce. Dodać proszek do pieczenia i kakao, a następnie połączyć z białkami. Przelać do podłużnej foremki (15cm×6cm). Piec ok. 10-15 minut w 180°C.
  2. KREM: wszystkie składniki dokładnie wymieszać i przełożyć kremem biszkopt. Wierzch ciasta polać rozpuszczoną gorzką czekoladą i przyozdobić wg uznania.

Smacznego!

O autorze:

Oliwia – Młoda głowa pełna pomysłów na oryginalne, pełne smaku desery, przekąski, makarony, tarty… Z uśmiechem zaraża energią i miłością do zdrowego jedzenia 🙂

Oliwia prowadzi swoje konto na instagramie @fit.oli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − siedem =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.