SZYBKA, BEZGLUTENOWA GRANOLA POMARAŃCZOWO-CYNAMONOWA

Granola z płatków owsianych, to świetny pomysł na szybkie śniadanie lub bezglutenowy deser. Tę z naszego przepisu przygotujesz na patelni i możesz podawać z dowolnymi  dodatkami 🙂 Zrób jej więcej i zamknij w słoiczku, a zdrowa przekąska będzie zawsze w zasięgu Twojej ręki. 

Składniki (na 4 porcje):

✅ 150 g płatków owsianych INCOLA
✅ 30 g posiekanych orzechów laskowych
✅ 30 g posiekanych orzechów brazylijskich lub nerkowców
✅ 80 ml wyciśniętego soku pomarańczowego
✅ 2 łyżki oleju roślinnego
✅ 2 łyżki syropu klonowego lub miodu
✅ 1 łyżeczka cynamonu
✅ 1 łyżka chia

Na patelni podpraż orzechy i bezglutenowe płatki owsiane. W szklance wymieszaj sok pomarańczowy, olej, syrop klonowy, cynamon i wylej na patelnie z suchymi składnikami. Praż ok. 15 minut na średnim ogniu, mieszając co kilka minut. Na koniec dodaj 1 łyżkę chia.

Tak przygotowaną granolę można podawać w szklankach, z ulubionymi owocami i jogurtem jako pomysł na bezglutenowe śniadanie lub pyszny i zdrowy deser.

O autorze:

Małgosia – ze względów zdrowotnych przybywa na diecie bezglutenowej od 4 lat. Od zawsze uwielbia gotować, a inspiracje to tak naprawdę w większości Jej autorskie pomysły, których jest tak dużo, że nie nadąża ich realizować.

Dba, aby potrawy były kolorowe, smaczne i nie kojarzyły się z jedzeniem tektury, a przede wszystkim były z produktów dostępnych dla każdego i łatwe w przygotowaniu.

Małgosia prowadzi swoje konto na instagramie @maggielu_delicious.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 6 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.