Bezglutenowe fit ciasto czekoladowo – orzechowe a’la brownie

Rozpływające się w ustach fit ciasto o intensywnym smaku czekolady i delikatnym aromacie orzechów. Ten jagielnik, to idealne ciasto dla osób na diecie bezglutenowej czy tych dbających o linię. Spód powstaje na bazie bezglutenowych płatków owsianych, a krem przygotowujemy z kaszy jaglanej.

Składniki na spód:

✅ 8-9 łyżek bezglutenowych płatków owsianych INCOLA
✅ 80g daktyli
✅ 3 łyżki nasion chia
✅ 1 łyżka oleju kokosowego

Składniki na masę jaglaną:

✅ 100g kaszy jaglanej
✅ 2 miarki odżywki białkowej*
* (zamiast odżywki można zastosować dowolne słodzidło, np. miód, erytrytol)
✅ 3 łyżki masła orzechowego
✅ 60-80g czekolady gorzkiej
✅ 2 łyżki oleju kokosowego
✅ ew. ziarna ekspandowane

Składniki na skorupkę czekoladowo-orzechową:

✅ 60g gorzkiej czekolady
✅ 2 łyżki masła orzechowego
✅ 1 łyżeczka oleju kokosowego

  1. CIASTO. Daktyle namoczyć, a następnie odlać z nich wodę i zblendować. Dodać rozpuszczony olej kokosowy, bez glutenowe płatki owsiane i nasiona chia. Wymieszać i powstałą masę wyłożyć do foremki (okrągła o średnicy 20 cm). Wstawić do lodówki.
  2. MASA JAGLANA. Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej z olejem kokosowym i masłem orzechowym. Kaszę jaglaną ugotować według opisu na opakowaniu i zblendować razem z odżywką, i rozpuszczoną masą czekoladową. Na koniec dodać ziarna ekspandowane i wymieszać. Wylać na wcześniej przygotowany i schłodzony spód. Ponownie wstawić do lodówki.
  3. SKORUPKA CZEKOLADOWO-ORZECHOWA. Wszystkie składniki rozpuścić w kąpieli wodnej i polać nią ciasto. Włożyć do lodówki najlepiej na całą noc.

Dla większych foremek można zwiększyć ilość składników x2. Smacznego! 😚

 

O autorze:

Klaudia  studentka dietetyki, kochająca kulinarne przygody. Łączy zdrowie ze smakiem oraz szczupłą sylwetką. Tworzy przepisy na zdrowe alternatywy ciast i FIT słodycze, które nie tylko cieszą oko, lecz także podniebienie. Twoje kubki smakowe oszaleją ze szczęścia! Masz to jak w banku!🙂

Klaudia prowadzi konto na intagramie @zdrowakaloria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.