Pierogi leniwe z mąki z ciecierzycy

Pyszny i szybki, bezglutenowy obiad, który niejednemu przypomni smaki dzieciństwa 🙂 Bezglutenowa mąka z ciecierzycy spisuje się idealnie i nie jest wyczuwalna w smaku. Kluski leniwe można podawać z ulubionymi dodatkami.

✅ 2 łyżki bezglutenowej mąki z ciecierzycy INCOLA (w ogóle nie czuć jej w kluskach także nie obawiać się 🙂)
✅ 2 łyżki bezglutenowej mąki kokosowej INCOLA
✅ 2 łyżki mąki ziemniaczanej
✅ kostka chudego twarogu (200g)
✅ 1 jajko
✅ opcjonalnie i według uznania: masło do polania, miód, cynamon, jogurt, bita śmietana.

Twaróg wymieszać z pozostałymi składnikami, uformować wałek z ciasta i kroić w romby. Wrzucić do wrzątku i gotować przez 3-4 minuty na mniejszym ogniu do wypłynięcia.
Ugotowane kluski leniwe proponujemy polać masłem, posypać delikatnie cynamonem i cukrem, lub według uznania innymi dodatkami 😊

O autorze:

Monika – uwielbia lekką kuchnię oraz aktywny tryb życia. Stawia na to, by danie zachęcało do spróbowania, już patrząc na nie. W kuchni stosuje wiele zdrowych zamienników. Korzysta z prostych składników, tak aby każdy bez problemu mógł zainspirować się jej różnorodnymi pysznościami.

Monika prowadzi konto na intagramie @jakjalubiejesc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.