Mazurek na bezglutenową Wielkanoc

Bezglutenowa Wielkanoc nie musi być trudna do przygotowania! Przedstawiamy inspirację na szybkie i bezglutenowe ciasto czekoladowe, które z powodzeniem sprawdzi się jako bezglutenowy mazurek! 🙂

Składniki na ciasto (tortownica średnicy 26 cm):
✅ 1 opakowanie bezglutenowego mix brownie INCOLA
✅ 2 jajka
✅ 60 ml oleju roślinnego
✅ 60 ml wody

Dodatkowo:

✅ Dowolne, ulubione dodatki: masa kajmakowa do przełożenia, czekolada do polania po wierzchu, bakalie itd.

  1. CIASTO: Rozgrzać piekarnik do temperatury 180°C. Wszystkie składniki na ciasto włożyć do naczynia i miksować na średnich obrotach przez 2-3 minuty do uzyskania jednolitej konsystencji. Masę wylać do tortownicy i piec przez 30-35 min. Wyjąć z piekarnika i wystudzić.
  2. ZDOBIENIE:  Po przestudzeniu można zabrać się za dekorowanie. Oto kilka naszych propozycji:

✅ Blat ciasta rozkroić na pół (wzdłóż) tak, aby powstały dwa blaty. Przełożyć masą kajmakową, a z góry ozdobić lukrem.
✅ Rozpuścić czekoladę gorzką z odrobiną masła i polać blat ciasta z wierzchu. Odczekać, aż czekolada zastygnie, dekorować z góry ulubionymi bakaliami i lukrem.
✅ Blat ciasta wysmarować z wierzchu masą kajmakową i obsypać migdałami.

Jak widać baza jest prosta, a możliwości bardzo dużo 🙂 A Ty który pomysł wypróbujesz? 🙂

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zespół INCOLA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.