ZESPÓŁ INCOLA – INICJATOR ŁAŃCUSZKA POMOCY SZPITALOM

Pandemia koronawirusa w Polsce stawia nas wszystkich w szczególnej sytuacji. W szpitalach potrzebne są nie tylko środki ochrony osobistej i środki do dezynfekcji, ale również jedzenie. Zespół Incola z Bielska-Białej zaangażował się w akcję #PomagamySzpitalom i przekazał żywność do czterech śląskich szpitali zakaźnych. Zrobił też kolejny krok i rozpoczął łańcuszek pomocy „Bezglutenowy team dla szpitali”, który poszerza się na cały kraj.

Szpitale i chorzy wołają o pomoc

Lekarze, ratownicy medyczni, funkcjonariusze policji, strażacy i obsługa szpitali pracują ponad swoje siły, niejednokrotnie ryzykując życie i zdrowie w służbie całemu społeczeństwu. Nie zapominajmy o chorych, których z dnia na dzień przybywa, a rokowania na najbliższe tygodnie przewidują dalszy rozwój i diagnozowanie coraz większej ilości zakażeń wirusem COVID-19. Dla wielu zakażonych są to trudne chwile, ponieważ przebywają w szpitalach, całkowicie odizolowani od bliskich, na szczęście pod czujną opieką medyczną.

Jest to intensywny okres dla naszej firmy. Pracujemy ze zdwojoną siłą, aby wyprodukować i zrealizować rosnące ilości zamówień, a przy tym zapewnić jak największe bezpieczeństwo produkcji. Mimo trudów, chcieliśmy dać społeczeństwu coś od siebie. Powstał pomysł wysłania kilku tysięcy czekoladowych serduszek do szpitali. – mówi Dawid Widera – dyrektor zarządzający firmy GFSP, będącej właścicielem marki Incola.

Łańcuszek pomocy zapoczątkowany przez pracowników marki INCOLA

Wszyscy pracownicy zaangażowali się w realizację projektu, często poświęcając na to swój prywatny czas i udoskonalając go o swoje pomysły. Na efekty nie było trzeba długo czekać!

 Uwierzyliśmy, że serduszka dodadzą otuchy personelowi medycznemu i nadziei chorym. To co się stało przerosło nasze oczekiwania! W tym samym dniu skontaktowałam się z osobami odpowiedzialnymi za zaopatrzenie szpitali  w Cieszynie, Raciborzu, Chorzowie i Tychach. Postanowiliśmy wesprzeć nasze województwo. Przekazałam realizację wysyłek do Pawła, odpowiedzialnego za magazyn, a on dorzucił pomysł dołączenia kilkuset opakowań chleba i ciast. Ewelina, koordynująca realizację zamówień i ich transport, spontanicznie zwróciła się do firmy transportowej Rohlig SUUS, prosząc o dołączenie się do akcji i zapewnienie bezpłatnego transportu do szpitali. Jak się okazało nie tylko my chcieliśmy pomóc. – mówi Anna Raczek, specjalista ds. marketingu marki Incola.

Incola pomaga szpitalowi zakaźnemu w Raciborzu

W grupie siła! Niedosyt i mobilizacja kolejnych firm do niesienia pomocy

Coraz więcej firm podejmuje działania, mające na celu niesienie pomocy szpitalom. Często jednak nie wiedzą w jaki sposób to zrobić lub z kim się kontaktować. Incola postanowiła dodać jeszcze jedną cegiełkę i rozpocząć łańcuszek pomocy, aby nie zamykać tych działań tylko w wymiarze swojego województwa, gdy pomocy potrzebuje cała Polska!

Od razu pomyślałam o Marcie Krzyżanowskiej- Sołtysiak – największej bezglutenowej blogerce w Polsce. Zadzwoniłam i poprosiłam o wsparcie akcji przez zachęcenie do niej innych producentów żywności. Bez minuty namysłu zaczęłyśmy przygotowywać plan wspólnych działań i start akcji Bezglutenowy team dla szpitali.– mówi Anna Raczek.

Mam spore doświadczenie w organizowaniu akcji charytatywnych, dlatego od początku wybuchu epidemii zastanawiałam się, jak tym razem mogę pomóc. W wymiarze lokalnym przekazałam znajomym seniorom na diecie bezglutenowej żywność o długim terminie przydatności, a dzieciom z celiakią – słodycze. Czułam jednak niedosyt i wciąż szukałam pola do działania o szerszym zasięgu. Spodobał mi się pomysł marki Incola. Cieszę się, że stworzymy grupę bezglutenowych producentów spieszących z pomocą chorym oraz personelowi medycznemu. Jestem już po pierwszych rozmowach i wiele firm zadeklarowało przyłączenie się do akcji. Zresztą tak jest zawsze: producenci żywności bezglutenowej mają wielkie serca i wspólnie, przez lata, zorganizowaliśmy już sporo akcji pomocowych. Szkoda, że tym razem projekt przebiega w tak dramatycznych okolicznościach. – komentuje blogerka Bezglutenowa mama.

O szczegółach akcji zainicjowanej przez markę Incola, pod patronatem Bezglutenowej mamy, można przeczytać na blogu www.bezglutenowamama.pl

Zespół Incola - #PomagamySzpitalom

 

Jak pomagać?

Pamiętajmy, aby nie obciążać personelu medycznego realizacją inicjatyw i nie odciągać ich od wykonywanych obowiązków. Większość szpitali posiada oficjalne konta na Facebooku.

Wystarczy napisać wiadomość prywatną z zapytaniem kto zajmuje się darowiznami żywnościowymi/rzeczowymi/finansowymi – odpowiedź przychodzi bardzo szybko. – ­dodaje Anna Raczek.

Często spotykane są również konta na Facebooku i grupy, które zajmują się organizowaniem pomocy dla konkretnych placówek. Na przykład w przypadku szpitala zakaźnego w Raciborzu jest to konto Pomoc Dla Raciborskiego Szpitala w Walce z Koronawirusem założone przez Paulinę Fabiańską.

– Potrzeby szpitala są ogromne i wciąż rosną. Zbieramy i dostarczamy do szpitala w Raciborzu oraz do ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego, żywność, wodę, koce, środki ochrony osobistej, środki do dezynfekcji. Brakuje też termometrów bezdotykowych. Osoby prywatne i firmy, które chcą pomóc, a nie dysponują powyższymi środkami, mogą dokonać nawet symbolicznych wpłat na specjalnie zorganizowane zbiórki. O wszystkich potrzebach informujemy na bieżąco na profilu na Facebooku –  mówi Paulina, koordynatorka zbiórek dla szpitala w Raciborzu.

Szpitale i osoby pośredniczące w zbiórkach same komunikują potrzeby. Wierzymy, że przekazanie inicjatywy dalej chociaż jednej firmie uruchomi masowe zjawisko pomocy niesionej szpitalom.

Anna Raczek Incola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.