Kolejne osiągnięcia akcji Incola #Pomagamy Szpitalom

Rozpoczęty przez nasz zespół Incola, łańcuszek pomocy szpitalom „Bezglutenowy team dla szpitali”, od marca rozszerza się na cały kraj. Celem inicjatywy było udzielenie wsparcia szpitalom przez, a ponadto zachęcenie większej ilości producentów żywności do niesienia pomocy.

 

Naszym początkowym założeniem było wysłanie do śląskich szpitali zakaźnych 4 tys szt. mini serduszek brownie i 400 opakowań pieczywa. To jednak nie dało nam całkowitej satysfakcji i  postanowiliśmy zachęcić do pomocy inne firmy produkujące żywność. Poprosiłam Bezglutenową Mamę, która jest największą w Polsce bezglutenową blogerką, o wsparcie akcji swoim patronatem medialnym. Tak zaczęłyśmy omawiać szczegóły i powstał pomysł akcji „Bezglutenowy team dla szpitali”  – mówi Anna Raczek, specjalista ds. marketingu marki Incola.

 

Akcja „Bezglutenowy team dla szpitali” rozpoczęła się końcem marca. Pracownicy naszej firmy oraz Bezglutenowa Mama, wspólnie opracowali informacje, które zostały rozesłane do producentów żywności. Wskazówki określały jak kontaktować się ze szpitalami, aby nie obciążać personelu medycznego realizacją inicjatywy. Ponadto tłumaczyły w jaki sposób i dlaczego powinno się wspierać placówki medyczne. Dołączono również wypowiedzi inicjatorów akcji, które zachęcały do przyłączenia się do łańcuszka pomocy.

 

– Nasze działania zostały opisane na blogu Bezglutenowej Mamy, w prasie lokalnej i internecie. Niedawno skontaktowała się z nami osoba reprezentująca placówkę medyczną w Wejherowie. Napisała, że słyszała o naszej akcji i poprosiła o wsparcie również ich szpitala. Nie mogliśmy odmówić, a co więcej postanowiliśmy rozszerzyć nasze działania! Organizujemy kolejną wysyłkę łącznie 11 tysięcy czekoladowych serduszek do placówek zakaźnych w Warszawie, Ciechanowie, Krakowie, Kielcach, Wejherowie i Poznaniu – z radością relacjonuje Anna Raczek.

 

Do akcji dołączyło już kilkanaście firm produkujących żywność, które przekazały do wybranych szpitali m.in. we Wrocławiu, Bytomiu, Poznaniu i Krakowie, kartony pełne pieczywa, ciast, ciastek i przekąsek. Pomoc deklarują kolejne organizacje, dlatego na podsumowanie działań jest jeszcze za wcześnie, jednak już teraz zasięg przerósł wszelkie oczekiwania organizatorów akcji, którzy w dalszym ciągu szukają firm chętnych do podjęcia inicjatywy.

 

– Większość producentów przekazała szpitalom żywność o długim terminie ważności, ale niektórzy specjalnie dla placówek ochrony zdrowia zamówili środki ochrony osobistej – relacjonuje Marta Krzyżanowska-Sołtysiak, Bezglutenowa Mama, współorganizatorka akcji „Bezglutenowy team dla szpitali”. – Zdarzają się też nietypowe sytuacje. Wczoraj jeden z mniejszych producentów przekazał mi e-mail od domu pomocy społecznej, w którym dyrekcja prosi o pomoc żywnościową. Przekierowałam ten apel do dużej firmy bezglutenowej i już wiem, że za kilka dni do DPS-u wyjedzie transporty żywności. Takimi działaniami producenci pokazują, że stanowimy zgrany team. – dodaje.

 

O naszej akcji możecie przeczytać w mediach:

www.bielsko.info ➡ KLIK

www.tychy.pl ➡ KLIK

www.tychy.info ➡ KLIK

www.slaska.tv ➡ KLIK

 

Anna Raczek Incola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dwanaście =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.