Bezglutenowe fit batony z płatków owsianych z marchewką

Owsiane batony, idealne jako szybki, zdrowy posiłek dla każdego. Świetnie sprawdzają się jako przekąska do pracy, czy w drogę. Można je podawać również dzieciom, jako bezglutenowy posiłek do szkoły, jak i propozycja dla osób dbających o linię 🙂

Składniki (na 15 szt):

✅ 170g daktyli
✅ 50g masła orzechowego
✅ 75g jagód goji
✅ 150g bezglutenowych płatków owsianych INCOLA
✅ 30g nasion chia
✅ 25g nasion słonecznika
✅ 10g mielonego siemienia lnianego
✅ 60g orzechów laskowych
✅ 45g orzechów nerkowca
✅ 15g orzechów ziemnych
✅ 15g wiórek kokosowych
✅ 1 marchew (100g)
✅ 1 jajko
✅ 2 łyżki soku z pomarańczy
✅ ewentualnie słodzidło

  1. Daktyle drobno posiekać. Umieścić w garnuszku i zalać wodą. Pogotować około 8 – 10 minut do rozgotowania i otrzymania daktylowej papki. Dodać masło orzechowe i zblendować.
  2. Do większego naczynia wlać gotowe daktylowe puree i dodać pozostałe składniki, dobrze wymieszać i odstawić na kilkanaście minut. Wyłożyć ciasto na dnie formy i wyrównać.
  3. Piec w temperaturze 175ºC przez 25-30 minut, w połowie pieczenia przykryć folią aluminiową. Wyjąć, wystudzić, pokroić!

 

O autorze:

Klaudia  studentka dietetyki, kochająca kulinarne przygody. Łączy zdrowie ze smakiem oraz szczupłą sylwetką. Tworzy przepisy na zdrowe alternatywy ciast i FIT słodycze, które nie tylko cieszą oko, lecz także podniebienie. Twoje kubki smakowe oszaleją ze szczęścia! Masz to jak w banku!🙂

Klaudia prowadzi konto na intagramie @zdrowakaloria.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + szesnaście =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.