Kluski na parze pampuchy

Bezglutenowe pampuchy, które można nadziewać ulubionymi dodatkami przed ugotowaniem lub po. Super łatwe w przygotowaniu i przepyszne 🙂

Składniki (4 sztuki):

✅ 210 g mixu uniwersalnego Incola
✅ 140 g mleka lub wody
✅ 1 jajko „M”
✅ 2 łyżki oleju
✅ 15 g świeżych drożdży
✅ 2 łyżki cukru
✅ 1/2 łyżeczki soli

Przygotowanie:

  1. Rozczyn: Włóż do garnuszka 140 g ciepłego mleka, 2 łyżki cukru, 15 g drożdży i 15 g mixu uniwersalnego. Zamieszaj i zostaw do wyrośnięcia na 15 minut w ciepłym miejscu.
  2. Do pozostałej części mixu wlej przygotowany rozczyn i dodaj jajko. Wymieszaj. Następnie dodaj olej i wyrabiaj ciasto dłonią około 2 minuty. Ciasto pozostaw na 3 do 4 minut.
  3. Na stolnicę oprószoną mąką ryżową wyłóż ciasto. Następnie natłuszczonymi olejem dłońmi formuj kluski. Przygotowane w ten sposób kulki przykryj ściereczką i zostaw na około 25 minut. Zagotuj małą ilość osolonej wody, włóż sitko do garnka i ułóż kluski na sitku. Przykryj szczelnie pokrywką i gotuj 8 minut nie podnosząc w między czasie pokrywki.

SMACZNEGO 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dziewiętnaście =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.