Bezglutenowy cytrynowy fit sernik szwajcarski

Szybkie w wykonaniu i fit ciasto bezglutenowe! Bez pieczenia i zbędnych kalorii. Delikatne w smaku, świetnie sprawdzi się jako dietetyczny deser lub drugie śniadanie 🙂 Uroczy wygląd sera sprawi, że dzieci również będą zachwycone!

Składniki na spód:

✅ 40g bezglutenowych płatków owsianych INCOLA
✅ 70g herbatników
✅ 40g masła

Składniki na masę skyrowo-cytrynową:

✅ 2 skyry naturalne (łącznie 300g)
✅ 250g jogurtu naturalnego
✅ 3 surowe żółtka (dodane dla koloru, można pominąć)
✅ 1 galaretka bez cukru (można dać zwykłą z cukrem)
✅ słodzidło: miód, syrop, erytrytol (ilość wedle uznania)
✅ skórka otarta z cytryny 🍋

  1. SPÓD. Herbatniki i bezglutenowe płatki owsiane zmielić lub skruszyć blenderem. Masło rozpuścić i połączyć z pokruszonym miksem herbatników i płatków. Masę wyłożyć na spód foremki wyłożonej papierem do pieczenia. Schować do lodówki.
  2. MASA SKYROWO-CYTYRNOWA. Galaretkę rozpuścić w 80-90ml wody. Wystudzić. Skyry, jogurt naturalny, żółtka, słodzidło (jeśli słodzidło jest w formie stałej, to mielimy na puder) i skórkę z cytryny dokładnie wymieszać. Na koniec dodać rozpuszczoną galaretkę i wymieszać. Masę wylać na wcześniej przygotowany spód. Schować do lodówki na kilka godzin.

Smacznego !

O autorze:

Klaudia  studentka dietetyki, kochająca kulinarne przygody. Łączy zdrowie ze smakiem oraz szczupłą sylwetką. Tworzy przepisy na zdrowe alternatywy ciast i FIT słodycze, które nie tylko cieszą oko, lecz także podniebienie. Twoje kubki smakowe oszaleją ze szczęścia! Masz to jak w banku!🙂

Klaudia prowadzi konto na intagramie @zdrowakaloria.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.