Pyszne ciasto z owocami

Pyszne, bezglutenowe ciasto z owocami, bez użycia gotowego miksu mąk. Można dodawać swoje ulubione owoce w zależności od ich dostępności. Ekspresowy deser do kawy!

Składniki (na formę o śr. 24 cm):

✅ 2 szklanki mąki bezglutenowej – 1/2szkl. jaglanej, 1/2 szkl. kokosowej, 1/2 szkl. z amarantusa i 1/2 szkl. ziemniaczanej
✅ 1/2 szklanki cukru brązowego
✅ 1/2 szklanki oleju
✅ 1 łyżeczka bezglutenowego proszku do pieczenia
✅ 3 jajka
✅ Owoce: 1 jabłko, 2 małe nektarynki, duża garść mrożonych malin

  1. Wszystkie rodzaje mąki wymieszać w jednym naczyniu z proszkiem do pieczenia, a następnie przesiać.
  2. Jajka wbić do dużej misy, wsypać cukier i ubijać przez kilka minut, aż do uzyskania puszystej, jasnej masy. Cienką strużką wlewać do mieszanki olej, nieprzerwanie miksując. Wsypywać stopniowo mieszankę mąk, miksując na najniższych obrotach lub mieszając łyżką. Ciasto powinno być dosyć gęste.
  3. Owoce umyć, osuszyć i pokroić (mrożonych nie rozmrażać). Wymieszać z ciastem przy pomocy łyżki. Ciasto przelać do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w temperaturze 180°C, przez ok. 35-40 minut. Można sprawdzić patyczkiem, czy ciasto się dopiekło. Przed podaniem można oprószyć cukrem pudrem.

Autor:

Kasia Włosok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 5 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.