Pesto z czosnku niedźwiedziego

Pesto z czosnku niedźwiedziego

Początek wiosny to czas na czosnek niedźwiedzi! Liście czosnku niedźwiedziego są smaczne, aromatyczne i zdrowe. Mogą być dodatkiem do zup albo po zmiksowaniu z oliwą staje się smacznym dodatkiem do kanapek, grzanek, makaronów i sałatek.

Dlaczego warto jeść czosnek niedźwiedzi?

Liście czosnku niedźwiedziego to samo zdrowie. Roślina ta nazywana jest naturalnym antybiotykiem – wspiera nasz system immunologiczny, dlatego w czasie wiosennego przesilenia i sezonu na przeziębienia jest idealnym rozwiązaniem. Czosnek niedźwiedzi to bogactwo w mikroelementów: sodu, wapnia, żelaza oraz witamin np. B1, B2, C.

Wypróbuj nasz przepis na pesto z czosnku niedźwiedziego! Idealnie sprawdzi się jako pasta kanapkowa, ale nie tylko!

Składniki:

  • 250 g świeżych liści czosnku niedźwiedziego
  • pełna garść orzechów włoskich
  • 50 g sera typu parmezan
  • 120 ml oliwy z oliwek
  • sól i pieprz

Przygotowanie:

Świeżo zebrane liście umyj, następnie delikatnie osusz, pokrój na mniejsze kawałki.

Wrzuć do blendera, dodaj oliwę, orzechy i starty ser. Miksuj całość do uzyskania gładkiej pasty.

Podawaj z chlebem Incola. Po prostu pyszne i zdrowe!

Smacznego i na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 7 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.