Pita z boczniakami

Pita z szarpanymi boczniakami

Pita to okrągłe, płaskie placki popularne na Biskim Wschodzie. Samo słowo pita pochodzi z języka greckiego i oznacza płaski placek. Bułki pita można nadziewać ulubionymi dodatkami. My polecamy je tym razem z boczniakami.

Bułki pita to sposób nie tylko na pyszna majówkę. Przygotuj swoje ulubione potrawy z rodziną i przyjaciółmi. Gotujcie, wymieniajcie się pomysłami i spędzajcie wspólnie czas!

Boczniaki – dlaczego warto je jeść?

Boczniaki to bardzo smaczne i bogate w wartości odżywcze grzyby. Są źródłem białka, witamin i soli mineralnych. A dodatkowo maja bardzo mało kalorii. W 100 gramach około 33!

Składniki:

  • 2 opakowanie boczniaków
  • 1 cebula biała
  • 1 cebula czerwona
  • 3 ząbki czosnku
  • 2 łyżki oliwy

Sos:

  • 2 łyżeczki sosu sriracha
  • 1 łyżka sosu worcestershire
  • 2 łyżki keczupu
  • 1 łyżka octu balsamicznego
  • 1 łyżka sosu sojowego

Sposób przygotowania

Cebulę pokrój w piórka, czosnek zmiażdż. Na patelni rozgrzej oliwę, dodaj cebulę i czosnek, smaż około 5 minut. Bardzo ważne jest, aby cebulę skarmelizować, nada to boczniakom niesamowitego aromatu.

Wszystkie składniki na sos umieść w jednej miseczce, dodaj jeszcze 1-2 łyżki wody i dokładnie całość wymieszaj. Dodaj do cebuli, połącz składniki.

Boczniaki umyj i osusz. Odkrój twardsze łodygi, i w całości wrzuć je na patelnię. Dokładnie obtocz je w sosie. Smaż, aż odparuje nadmiar wody.

Podawaj z podgrzaną bułką pita Incola oraz ulubionymi warzywami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.