Kokosowe pankejki

Amerykańskie pankejki (pancakes) to po prostu bardziej puszyste naleśniki przyrządzane z mąki, jajek, mleka, cukru, roztopionego masła oraz proszku do pieczenia. W Stanach Zjednoczonych to podstawa śniadania, Ty możesz przygotować je kiedy tylko chcesz. Pankejki są mniejsze, ale grubsze. Polecamy podawać je ze świeżymi, sezonowymi owocami.

Na talerzu będzie kolorowo i radośnie. Nasza propozycja spodoba się nie tylko najmłodszym! My do pankejków użyliśmy bezglutenowej mąki kokosowej oraz dodaliśmy odrobinę ryżowej!

Kokosowe pankejki

Składniki

  • 4 duże jajka
  • szklanka mleka – może być również roślinne
  • 2 szklanki wody gazowanej
  • szklanka mąki kokosowej
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 1 łyżka mąki ryżowej
  • pół łyżeczki sody oczyszczonej

Sposób przygotowania

Mleko i jajka powinny mieć temperaturę pokojową.

Wszystkie składniki umieść w misie blendera i dokładnie zmiksuj, dzięki temu, mąka idealnie połączy się z resztą składników i pozbędziesz się grudek.

Odłóż ciasto na 10 minut, w tym czasie, mąka nabierze wody i ciasto zgęstnieje.

Posmaruj patelnię olejem i nagrzej patelnie przed wylaniem pierwszego pankejka.

Wylej niedużą ilość ciasta na patelnię, smaż z obu stron.

Podawaj z ulubionymi dodatkami – my wybraliśmy sezonowe owoce! 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.