Jaglanka z frużeliną wiśniową

Płatki owsiane to owsianka, a płatki jaglane to jaglanka! W towarzystwie sezonowych owoców.

Czas na wiśnie!

Wiśnie są kwaśne, ale bardzo zdrowe! Czas na wiśnie – jeden z owoców lata!

Te czerwone, nieduże owoce mają ukrytą w miąższu moc. Fantastycznie wpływają na nasze zdrowie. Dbają o serce i chronią przed chorobami układu krążenia. Zawierają też substancje zapobiegające powstawaniu nowotworów. Dlatego nie krzyw się i nie grymaś, tylko przygotuj frużelinę i połącz ją z płatkami jaglanymi.

To pomysł na zdrowe i pyszne śniadanie!

Frużelina wiśniowa

  • 450 g wiśni – mrożonych lub świeżych
  • sok z cytryny
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej
  • 3 łyżki cukru

Wiśnie przełóż do garnka, przykryj pokrywką i gotuj na małym ogniu, aby się rozmroziły i puściły soki (około 10 minut). Dodaj cukier oraz wyciśnięty sok z cytryny. I wszystko dokładnie wymieszaj.

Mąkę ziemniaczaną przełóż do małej miseczki i dodaj do niej jedną, dwie łyżki soku spod wiśni. Następnie dokładnie wymieszaj i dodaj do wiśni. Połącz dokładnie. Gotuj przez chwilę, do momentu zagęszczenia się frużeliny.

Jaglanka na mleku

Zagotuj w garnuszku mleko i dodaj do niego płatki jaglane. Później mieszaj przez chwilę, a następnie odstaw na 5 minut do napęcznienia płatków. Podawaj w miseczce z frużeliną wiśniową.

Smacznego! I na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + dwa =

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów własnych i usług administratora danych w zakresie adresu mailowego. Administratorem danych osobowych jest GFS Poland sp. z o.o. z siedzibą przy Komorowickiej 110, 43-300 Bielsko-Biała. W przypadku niektórych form marketingu bezpośredniego podstawą przetwarzania może być też udzielona zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt mailowy biuro@gfsp.pl. Dane mogą być przekazywane podmiotom usługowym współpracującym z GFS Poland w zakresie określonym przez Politykę Prywatności serwisu internetowego www.incola.com.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wyżej wymienionych celów. Osoba, której dotyczą dane, ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda dotycząca przetwarzania danych w celu realizacji niektórych form marketingu bezpośredniego może zostać w każdym momencie cofnięta, a jej niewyrażenie nie uniemożliwia otrzymania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Dane przetwarzane będą do momentu wyrażenia sprzeciwu bądź odwołania zgody na przetwarzanie.